ÇEVRE

KUMBAŞI BALIKÇI BARINAĞI YİNE DOLDURULMAK İSTENİYOR

Ordu^nun Altınordu İlçesindeki tek balıkçı barınağı olan kumbaşı balıkçı barınağında, gemi ve tekne imalatçılığı yapan firma tarafından kapasite artırım talebi yapıldı.

KUMBAŞI BALIKÇI BARINAĞI YİNE DOLDURULMAK İSTENİYOR

Ordu'nun Altınordu İlçesinde geçimini balıkcılıkla sağlayan, balıkcılar için yapılan, Kumbaşı balıkçı barınağı, yıllar önce, balıkcılar koperatifine devredilmişti.

Koperatif, balıkcı barınağını devraldığı günden itibaren, barınağa çivi çakmazken, barınağa gemi ve tekne imalatcısı bir firmayı yerleştirdi.

Söz konusu firma, her geçen gün limanı doldurma talebinde bulunarak, adeta barınağın sahibi olarak davranıyor. Balıkcılar teknelerini çekecekleri yer dahi bulamıyorlar.

Yetkililer ve çevreciler,liman içerisinde hukuka aykırı olarak yapılan ve her geçen gün büyüyen  bu işletmeye göz yumuyor.

Firma, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, yeni bir büyüme talebinde bulundu. Şimdi ÇED süreci işletiliyor. Bir hafta içerisinde her hangi bir itiraz yapılmazsa, firma limanı doldurmaya devam edecek. İş işten geçmiş olacak.

Şimdi yetkililere sormak istiyoruz. Balıkçı Barınağına yapılan bu işletme yasal mı? 

Koperatife devredilen Balıkcı Barınağını amacı dışında kullandırması ve yıllardır çivi dahi çakmamışken kaderine terketmesinin sorumluluğunu kim üstlenecek?

FİRMA'NIN ASKIYA ÇIKAN ÇED RAPORU TALEBİ

Ordu İli, Altınordu İlçesinde Başaran Kardeşler Gemi ve Tekne İmalatı Turz. Nak. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Tekne İmalatı, Bakım ve Onarım Tesisi Kapasite Artışı Projesi ile ilgili nihai edilen ÇED raporu Halkın görüş ve önerileri alınmak üzere 10 (on) takvim günü Müdürlüğümüzde halkın görüşlerini açılmıştır.

ÇED Raporunu incelemek isteyenler Çevre Şehircilik Bakanlığında veya Müdürlüğümüzde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler.

Halkımıza duyurulur.