MESUDİYE

SORUNLARI YETKİLİLERE SÖYLEMESİ YETİYOR

Ordu Valisi Tuncay Sonel,atandığı günden itibaren ilçe ziyaretlerini sürdürerek, vatandaşların sorunlarını yerinde görerek, ilgili kurumlara söylemesinin ardından, sorunların anında çözümü gerçekleşiyor.

SORUNLARI YETKİLİLERE SÖYLEMESİ YETİYOR

Vali Tuncay Sonel, 7 Temmuz 2020 Salı günü gerçekleştirdiği Mesudiye ilçe ziyareti programı kapsamında, Yeşilçit mahallesi sınırları içinde yer alan Ulugöl Yaylasına giderek, burada doğal güzelliği ve içinde yaşayan sarı sazan balıkları ile görenleri büyüleyen Ulugöl'ü gezip, incelemelerde bulunmuştu. 

Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Ulugöl'ün etrafına dikilen elektrik direklerinin ve tellerin, görüntü kirliliği oluşturduğunu gören Vali Tuncay Sonel, göl etrafındaki bu çirkinliğin giderileceğini söylemişti. 

Dün yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuyu gündeme getiren Vali Sonel, Yedaş Ordu İl Koordinatörü Selma Mckerra'dan göl etrafında bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan elektrik direkleri ve tellerin kaldırılmasını istedi. 

Vali Tuncay Sonel'in isteği üzerine Yedaş ekipleri bugün Mesudiye Ulugöl Yaylasına giderek, golün etrafında bulunan elektrik direklerini ve telleri kaldırdı ve göl etrafındaki görüntü kirliliğini giderdi.

Vali Tuncay Sonel, Mesudiye Ulugöl Yaylasındaki göl etrafındaki elektrik direklerini ve telleri kaldırarak, görüntü kirliliğini giderilmesini sağlayan Yedaş Ordu İl Koordinatörü Selma Mckerra'ya teşekkür etti.

Öteyandan Mesudiye ilçesinde gençlerin spor tesisleri ve malzeme talebi de Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından ertesi gün karşılanmıştı.