TOPLU TAŞIMA

TOPLU TAŞIMADA 65 YAŞ ÜSTÜ İSYANI

Ordu'da toplu taşımada hizmeti veren dolmuşlar, 65 yaş üstü vatandaşların kartları iptal edildi gerekcesi ile ücret talep etmesi vatandaşları çileden çıkarıyor.

TOPLU TAŞIMADA 65 YAŞ ÜSTÜ İSYANI

Toplu taşıma hizmeti verilen İllerde 65 yaş üstü vatandaşları ücretsiz seyhat etmektedir. Ancak, bu vatandaşları ücretleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından, belediyeler aracılığı ile, toplu taşıma hizmeti yapan araçlara taşıdığı kişi sayısı kadar aylık olarak ödeniyordu.

Dünya'yı ve Ülkemizi de etkisi altına alan Kovit-19 nedeniyle, 65 Yaş Üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, ücretsiz toplu taşıma hizmeti de sona erdirilmişti.

65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkma kısıtlaması kontrollü olarak serbest bırakılmasına rağmen, dolmuş seyhatleri üçret ödemek zorunda bırakıldılar. Ücret ödemeyen vatandaşlar dolmuştan inmek zorunda kaldılar.

Bakanlık 65 yaş üstü ücretlerini ödemeye devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Ender Yanık'a 65 yaş üstü vatandaşlar için ücret ödeyip ödemediklerini sorduk.

Yanık;"Pandemi sürecinde kısa bir dönem 65 yaş üstü vatandaşların ulaşımı için ücret ödemediklerini, kısa aranın ardından, ücretlerini muntazaman ödüyoruz "dedi.

Toplu taşıma daire başkanı sırra kadem bastı

Ordu Büyükşehir Daire Başkanı Özgür Dayı'ya geçtiğimiz hafta 65 yaş üstü vatandaşların durumunu sorduk.Daire başkanı konuyu Hıfzıssıhha kuruluna getireceğiz dedi. En kısa zamanda bize bilgi vereceğini söyledi. Kendilerine ücret ödenip ödenmediği sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Birkaç gündür Daire başkanı Özgür Dayı'yı aramaamıza rağmen bir tülü görüşme sağlanamadı. Daire başkanı sırra kadem basarak bizimle görüşmek istemedi.

Şimdi yetkillilere soruyoruz. 65 yaş üstü vatandaş için ücret aldınız mı? Ücret aldıysanın vatandaşa neden ambargo uyguladınız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının pandemi döneminde 65 yaş üstü vatandaşlar için toplu taşıma  ücret ödedi. Bakanlık bu dönemde ödediği tüm ücretleri geri istemesi gerekiyor.