GÜNCEL

BARO BAŞKANI POYRAZ KENT KONSEYİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Av.H.Murat Poyraz Kent Konseyi üyelerinin siyasi yönü olmayan haklı mücadelemize bırakın desteği, geçmiş olsun dahi demeyen üyelerle aynı konseyde yer almak karakter ve örgütlülük anlayışıma uygun olmadığından dolayı, kent konseyi üyeliğinden istifa etti.

BARO BAŞKANI POYRAZ KENT KONSEYİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Ordu Baro Başkanı Av.H.Murat Poyraz, Ordu Kent Konseyi üyelerine tepki göstererek istifa ettiğini açıkladı. Poyraz istifa ile ilgili şu açıklamayı yaptı; "Sosyal, ekonomik ve sağlıkla ilgili olağanüstü günler yaşadığımız bu zamanda, zamanlama, usül ve esas açılarından hatalı, barolar ile ilgili değişiklik teklifine karşı, siyasi bir yönü olmayan hukukun üstünlüğü hak ve özgürlükler mücadelemizde, bırakın kurumsal desteği bireysel olarak da destek vermeyen bırakın destek vermeyi geçmiş olsun dahi demeyen, dayanışmayan üyelerle aynı konseyde yer almak karakterime ve örgütlülük anlayışıma uygun olmadığından ve üyeliğimin devamında kurumsal fayda görmediğimden Konsey yürütme kurulu üyeliğinden istifa ediyorum.

Halisane duygularla konseyin kuruluş amacına uygun irade gösteren tüm yürütme kurulu üyelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.