BİYOGRAFİ

İKİ DUAYEN FOTOĞRAFÇI ZİRVE'DE

Ordu'nun iki duayen fotoğrafçısı Erol KONTAŞ ve Sedat KESKİN bundan böyle, Zirve okuyucuları için deklanşöre basacaklar.

İKİ DUAYEN FOTOĞRAFÇI ZİRVE'DE

Ordu'nu Fotaoğrafcılık mesleğinin duayen iki fotoğrafcısı Erol Kontaş ve Sedat Keskin Zirve gazetesi ekibine katıldılar.

Kendilerine aramıza hoşgeldiniz diyor. Başarılar diliyoruz.

Erol KONTAŞ Kimdir; 

"31 Aralık 1973'te Ordu'da doğdum. Fotoğraf yaşamıma rahmetli babamın Düz mahallede kurmuş olduğu Foto Dilek'te başladım. (1973-1987)
Tabi o yıllarda düz mahalle şehrin çok haraketli bir mekanıydı . Halen üyesi olduğum geçmiş Dönemler de Başkanlığını yaptığım 1990 lı yıllarında yeni kurulrulan OFSAD bünyesine katıldım. ilk karma fotoğraf sergim ÇALIŞAN İNSAN konusu üzerineydi.
Devlet Güzel Sanatlar Galerisi  şu anki OTOGAR ın altındaydı .
Fotoğrafın içinde bulundurduğu bir çok branş vardır ve ticari fotoğrafçılığın dışında, diğer disiplinlerle ilgilendim. Beraberinde bir çok sunum Dia gösterileri temel fotoğraf eğitimleri, söyleyişiler yaptım. Yaşadığım bu güzel şehirin kimliğini güçlendirecek görseller ürettim. Ulusal ve yerel basında foroğraflarım yayınlandı. Paralelinde devam ettirdiğim Şu an işlettiğim Stüdyo Erol'u
2000 yılında kurdum. Burada Profosyonel fotoğraf yaşamımıma devam etmekteyim. Bu arada, Zirve ile yıllar önce başlayan birlikteliğimiz bundan böyle de devam edecek."Saygılarımla..

Sedat KESKİN Kimdir;

 

"1964 Yılında  Ordu'da doğdum. Eğitim hayatım Alınca İlkokulunda başlayıp, Ortaokul ve Lise eğitimimi Altınordu İlçesinde tamamladım.

Fotoğrafcılık mesleğine, 1980 yılında rahmetli gazeteci büyüğümüz Aydın Ateş'in sahibi olduğu Foto Konak'da başladım.

1982 yılında kendi fotoğraf sütüdyomu açtım. Mesleğimin yayında sanatsal faaliyetlerde bulunmak için, Ordu'da arkadaşlarımızla birlikte, Ordu Fotoğraf Sanatcıları Derneğinin  (OFSAD) kurucuları arasında yer aldım. Yeni fotoğraf sanatcılarının yetişmesi için önemli çalışmalar yaptım. Kısaca 40 yıldır aktif olarak mesleğimi icra etmekteyim. Bundan böyle Zirve kervanında sizlere zevkle izleyeceğiniz fotoğraflar sunmaya çalışacağım."Saygılarımla..