SAĞLIK

SALGINDAN BU GÖRÜNTÜLERLE KURTULAMAYIZ

Dünya'ı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle, ilimizde de çok sayıda vatandaşımızı kaybetmemize rağmen, normalleşme sürecinde cadde ve sokakları doldurarak kuralları unuttuk.

SALGINDAN BU GÖRÜNTÜLERLE KURTULAMAYIZ

Kovid-19 salgını yaşamı ülkemizde de durma noktasına getirdi. Çok sayıda vatandaşımızı ve sağlık çalışanlarımızı salgın nedeniyle kaybettik.

Kovid-19 Son günlerde kontrol altına alınmaya başlandı. Vaka sayıları ve ölü sayılarında düşüş yaşandı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile, normalleşme süreci başlattı. Bu süreçte uyulması gereken kurallar açıklandı. AVM, Seyhaat ,Berber;Cafe ve Restoranlar,Kahvehaneler,Kreşler açıldı.

Açılan işyerlerinin bir çoğu, gerekli müşteri potansiyelini yakalayamadıkları için kapatmak zorunda kaldılar. Bazı işletmeler hiç açmadı.

Salgın sonrası durum pek iyi gözükmüyor. Ancak, sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasının ardından cadde ve sokkalar salgın yokmuş gibi görüntü veriyor.

VALİ SEDDAR YAVUZ'DA İSYAN ETTİ

Seyhaat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından, İlimize dışardan gelenlerin sayılarında artış oldu. Bu durum da Kovid-19 vakalarının artmasına neden olunca, Vali Seddar Yavuz isyan etti. Vatandaşlara kurallara uyun, dışardan gelenleri bize bildirin uyarısında bulundu.Bu uyarı iki gün sürdü,iki günün ardından cadde ve sokaklar tekrar eski günlerine döndü.

Böyle sorumsuz davranışlarla salgından kurtulamayız. Mecbur kalmadıkca evden çıkmamalıyız. Çıkmak zorunda kaldığımızda,maske takarak sosyal mesafeye de dikkat etmeliyiz.