KABADÜZ

KARAYOLLARI ARACI ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Ordu Karayolları 77. Şube şefliği ekipleri görevden dönerken,Kabadüz'ün Kirazdere mevkiğinde araçlarının şarampole yuvarlanması sonucu 2 işçi yaşamını yitirdi 3 işçi yaralandı.

KARAYOLLARI ARACI ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Karayolları 77 Şube şefliği tarafından Kabadüz Çambaşı yol çalışmalarından dönen işçileri taşıyan araç akşam 17.30'da  Kabadüz ilçesini geçtikten sonra şarampole yuvarlanarak hurdaya döndü.

Metrelerce uçuruma yuvarlanan ve hurdaya dönen araçta, Birol Yıldız ve Talip Zinne adlı işçiler yaşamını yitirirken, araçta yaralı olarak kurtulan Mustafa Akkaya,Yavuz Çavuş ve Erdem Sensu Ordu Devlet hastahanesi ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındılar.

Kazayı haber alır almaza kaza bölgesine hareket eden Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ve ekibi yaralılara ilk müdahaleyi yaptılar.

Başkan Kaya kaza ile ilgili şunları söyledi:" Kazayı haber alır almaz ekiplerimizle birlikte kaza yerine gittik. Kazanın boyutunu görünce,hemen Kurtarma ekiplerine bildirdik.

Jandarma, AFAD,Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve vatandaşlarımızın özverili çalışmaları ile, yaşamını yitiren iki personeli ve üç yaralımızı aracın yuvarlandığı bölgeden çıkardık.Özveri ile çalışan kurtarma ekiplerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Kazanın nasıl olduğu konusunda tam olarak bilgi sahibi değiliz. Ancak, bu personeller yolu yapan ve çok iyi bilen personeller, yaşamını yitiren iki kardeşimize allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum" dedi.

Öteyandan,Jandarmanın kaza ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.