ALTYAPI

BÜYÜKŞEHİR ASFALT VE BETON YOLLARI KENDİ YAPIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İlçelerdeki tüm asfalt ve beton yollar fen işleri personelleri ile kendi yapıyor, az parayla çok yol yapıyor.

BÜYÜKŞEHİR ASFALT VE BETON YOLLARI KENDİ YAPIYOR

Büyükşehir Belediyesi, ilçe merkezleri ve mahalle grup yollarında asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından,Kızılhisar, Yağızlı, Günören Mahallesi Grup Yolu’nda sıcak asfalt çalışması başladı.

Ordu’da, ilçe ve mahalle yollarının standardı yüksek konforlu bir yapıya dönüşmesi için başlatılan asfalt ve beton yol çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, 19 ilçede yürüttükleri faaliyetler ile sorunlara neşter atıyor. Altyapı ve zemin iyileştirmelerinin yapıldığı yollar, büyükşehir belediyesinin kendi ürettiği asfalt ve personelleriyle sıcak asfaltla buluşuyor.

“GÜNEŞİ GÖRDÜĞÜMÜZ HER GÜN GAZA BASIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesine bağlı Kızılhisar, Yağızlı, Günören Mahallesi Grup Yolu’nda sıcak asfalt çalışması başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam 6 kilometre uzunluğundaki güzergahın, 2 kilometrelik bölümünün sıcak asfalta kavuştuğunu söyledi. 19 ilçede ulaşım altyapısına yönelik çalışmalarda gaza bastıklarını belirten Başkan Güler, “Karadeniz çok yağış alan bir bölge. Ordu ilimizin ortalaması ise birçok ilimizden fazla.O yüzden işi sıkı tutuyoruz. Güneşi gördüğümüz her gün, sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarında gaza basıyoruz” diye konuştu.

KIZILHİSAR, YAĞIZLI, GÜNÖREN YOLU, SICAK ASFALTA KAVUŞUYOR

Altınordu ilçesine bağlı Kızılhisar, Yağızlı, Günören Mahallesi Grup Yolu’nda başlatılan sıcak asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Üç mahalleye direk, birçok mahalleye ise dolaylı olarak hizmet veren bu yol, bölge halkı için çok önemliydi. Bizlerden asfalt talepleri olmuştu. Yaptığımız değerlendirmeler sonrası çalışmaları başlattık. 6 kilometrelik güzergâhta, 2 kilometrelik kısmı sıcak asfaltla buluşturduk. Ekiplerimizin bölgede yoğun ve hummalı bir çalışması var. Kısa süre içerisinde kalan 4 kilometrelik bölümü de sıcak asfalta kavuşturup, vatandaşlarımızı konforlu bir yol ile buluşturacağız” şeklinde konuştu.