ALTINORDU

MOTORLU KENAN AMCA KORKUTTU

Ordu'da motoruyla sembol olmuş Kenan Öncü geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle günlerdir yoğun bakımda doktorların çabası ile kendine gelmesi herkesi mutlu etti.

MOTORLU KENAN AMCA KORKUTTU

Ordu'nun Altınordu İlçesinde 86 yaşında motoruyla gezerek görenleri hayrete düşüren Kenan Öncü, pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, sağlığını kaybederek astaneye kaldırıldı. Uzun süre hastahanede yoğun bakımda doktorların mücadelesinin ardından kendine geldi.

Gözünü açar açmaz karşısında oğlu Kerim'i gören Öncü, motorunun çalışıp çalışmadığını ve sokağa çıkma yasağının olup olmadığını sordu.

Aslen Trabzonlu olan ve memuriyet görevi nedeniyle Ordu'ya atanan Kenan Öncü, emekli olduktan sonra Ordu'nun Akyazı mahallesine yerleşti.

Atadan balıkcı olan bir ailenin çocuğu olması nedeniyle Öncü, denizden de vazgeçmedi. Atmışlı yıllarda kendi yaptığı teknesi ile balıkcılık yapmaya başladı.

Yaşının ilerlemiş olmasına rağmen motor ve teknesinden hiç bir zaman vazgeçmeyen Öncü, hastahaneden çıktıktan sonra yine motoruna binmek ve teknesi ile denize açılmayı hayal ediyor.

Sevgili Kenan amcamıza geçmiş olsun diyor,kendisini sevenlerine, motoruna ve teknesine sağlıklı bir şekilde kavuşmasını diliyoruz.