KÜLTÜR - SANAT

KARADANİZLİ İKİ TİYATROCUDAN DÜNYADA BİR İLK

Trabzon ve Ordu’da yaşayan iki Karadenizli tiyatrocu Kovit-19 nedeniyle evlerinden çıkamayanlar için “KAL EVDE” adlı bir seneryo yazıp kendi evlerinden oynayarak dünyada bir ilki gerçekleştirdiler.

KARADANİZLİ İKİ TİYATROCUDAN DÜNYADA BİR İLK

  10 Bölümlük “Ev mantısı tadında mini bir dizi” yaratan Karadenizli tiyatrocularlar Trabzon ve Ordu ilinde ayrı evlerde çektikleri bir İnstagram dizisi ile binlerce izleyici ve takipciye ulaştılar.

         Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatcısı Ceyhun Gen ile Ordu Carmen oyuncuları genel yayın yönetmeni Umut Şahin yazıp oynadılar.

         Oyunda Korhan (Korona) ve Cavit (Kovid) adıyla iki kafadarın komik hikayesi herkesi bu zorlu günlerde güldürmeyi başardı.

         Orduluların yakından tanıdığı ve Ordu turnelerinde oyunlarını kaçırmadığı ünlü tiyatrocu Ceyhun Gen oyunla ilgili şunları söyledi;.”Tamamı cep telefonlarımızla çekmiş bir dizi yaptık.Oyundaki karakterleride kendimiz oluşturduk. Ortaya samimi ve içten bir dizi çıktı. Oyunumuza yoğun ilgi gösteren binlerce sanat severlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

         Ordu Carmen oyuncuları genel sanat yönetmeni Umut Şahin ise oyun hakkında şu açıklamayı yaptı;” Güzel olanda sosyal mesafeli bir komedi dizisinin ortaya çıkmasına sebep oldu” dedi.

         Oyunu izlemediyseniz kaçırdığınız bölümleri de İnstagram “tiyatrodakültürsanat” adresinde izleyebilirsiniz.

            Karadenizli iki sanatcı ortaya koydukları bu oyunla, sanatın hiçbir koşulda kapatılamayacağını göstererek topluma önemli bir mesaj da verdiler.