EĞİTİM

ODÜ'DEN ORDULU ÖĞRENCİLERE DİJİTAL DESTEK

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu’da ikamet eden üniversite öğrencilerine destek sağlamak için Covid-19 salgını süresince üniversitedeki bilgisayar laboratuvarlarının öğrencilere açık olacağını açıkladı.

ODÜ'DEN ORDULU ÖĞRENCİLERE DİJİTAL DESTEK

Öğrencilerin sınavlarına ve çalışmalarına olanak sağlamak, bilgisayar ve internet erişimi problemleri olan öğrencilerin mağduriyetlerini gidermek amacıyla; Üniversitemize bağlı Akkuş Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Fatsa Meslek Yüksekokulu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu ve Ünye Meslek Yüksekokullarındaki bilgisayar laboratuvarları ilimizde yaşayan tüm üniversite öğrencilerine hizmet verecek.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan“Bilindiği üzere, küresel düzeyde yaşanan salgın ile mücadele kapsamında üniversitelerde 23 Mart tarihinde uzaktan eğitim süreci başladı.  Yaşadığımız bu zor sürecin öğrencilerimizin eğitim hayatına olan etkilerini minimal düzeye indirmek için yükseköğretim kurumları olarak elimizden gelen her türlü çaba ve gayreti göstermekteyiz.Bu kapsamda, Ordu Üniversitesi olarak Covid-19 pandemisi süresince öğrencilerin eğitim ve öğretimini desteklemek amacıyla, Ordu’da ikamet eden üniversite öğrencileri için Üniversitemiz bilgisayar laboratuvarlarını, öğrencilerin kimlik kartını ibraz etmeleri ve pandemi kurallarına riayet etmeleri şartıyla, hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında kullanımına açtık. Üniversitemiz tarafından öğrencilere sağlanan dijital imkanlar sayesinde öğrenciler çevirim içi sınavlarına girebilir, ödev ve projelerinizi hazırlayabilir ayrıca derslerine katılım sağlayabilirler.” diye konuştu.