ALTINORDU

ALTINORDU CAMİ CEMAATİNE DEZENFEKTAN VE MASKE DAĞITTI

Altınordu Belediyesi  Cuma namazı öncesi ibadethanelerde detaylı dezenfekte çalışması gerçekleştirirken namaz saatinde ise,cemaate el dezenfektanı ve maske dağıttı.

ALTINORDU CAMİ CEMAATİNE DEZENFEKTAN VE MASKE DAĞITTI

COVİD-19 tedbirleri kapsamında geçici süreyle toplu ibadete kapatılan camiler yeniden ibadete açıldı. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde cami bahçelerinde eda edilen Cuma namazı öncesi Altınordu Belediyesi ekiplerince şehrimizde bulunan tüm ibadethaneleri dezenfekte edildi. Namaz saati geldiğinde ise namaz kılınan cami bahçelerine Altınordu Belediyemiz tarafından kurulan stantlarda cemaate el dezenfektanı ve maske dağıtıldı.

Pandemi sürecinin başında şehrimizde bulunan tüm ibadethaneleri dezenfekte eden Altınordu Belediyemiz, camilerde ibadetin yeniden başlaması öncesi de Cuma namazı kılınacak camileri ve bahçelerini ise sil baştan yeniden temizliğini yapıp dezenfekte etmişti.

Periyodik olarak devam eden ibadethane dezenfektelerinin yanı sıra ekiplerimiz, ibadethanelerin iç kısımlarında bulunan hasır ve halıları da özel solisyonlarla dezenfekte ederek hijyenik hale getirmeyi aralıksız sürdürüyor.