GIDA

KULAKCI:"RAMAZANDA VATANDAŞA SICAK PİDE YEDİREMEDİK"

Altınordu'nun Bahçelievler mahallesinin fırıncısı Halil Kulakcı, Kovit-19 nedeniyle vatandaşa Ramazanda sıcak pide yediremedikleri için üzgünüz dedi.

KULAKCI:

Ordu'nun Altınordu ilçesi Bahcelivler mahallesinin tek ekmek fırını olan Emek Fırını sahibi Halil Kulakcı, kırk yıldır fırının içinde olduğunu belirterek, böyle bir ramazan yaşamadığını söyledi.

Halil Kulakcı 1980 yılında ekmek hamuruna şekil vermeye başlamış bir fırıncı. Uzun yıllar ekmek ustası olarak yürüttüğü mesleğini 1999 yılında Bahcelievler mahallesinde faaliyet gösteren Emek Fırınını devralarak ailesinide fırıncı yaptı. 21 yıldır bahceleevler mahallesinin tek ekmek fırını olarak faaliyetini sürdürüyor.

Ramazan pidesinde oldukca iddalı olan Kulakcı ailesi,iftar saati yaklaşınca, metrelerce oluşan pide kuyruklarında vatandaşlar sabırla bekler, sıcak pidesini iftar sofrasına yetiştirirdi.

Halit Kulakcı gazetemize ramazan ayını değerlendirerek şunları söyledi: "Bu ramazanda en büyük üzüntüsünün müsterilerimize iftar saatinde sıcak pide yediremedik.

Kovit-19 tedbirleri nedeniyle fırınlarımızı 17.00'de kapatmak zorunda kaldık. Müşterilerimiz fırına bile yaklaşamadılar. Telefonla spariş alıp kapı kapı dolaşıp, pide dağıtmak zorunda kaldık. Müşterilerimizi böyle zor günde de pidesiz bırakmadık.

Bu durum tüm fırın sahiplerini etkiledi. Hatta korsan satıcıları da çıktı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde, mahallelerde ekmek ve pide satışı yaptılar."diye konuştu.