GÜNCEL

BÜYÜKŞEHİR'İN YÜKÜ ZABITANIN OMUZLARINDA

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, yaşamın her alanında hizmet vererek, zabıtalık görevine farklı bir görev anlayışı getirdi.

BÜYÜKŞEHİR'İN YÜKÜ ZABITANIN OMUZLARINDA

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, halk sağlığını tehdit eden yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadelesine, tedbirleri artırarak devam ediyor. Çalışmalarını aralıksız sürdüren zabıta ekipleri, fırınlar, toplu ulaşım araçları, marketler, berberler, AVM’ler, pazar yerleri denetimlerinin yanı sıra, yaya trafiğinin yüksek olduğu cadde ve sahil kesimlerinde de vatandaşlara koruyucu maske dağıtıyor.

HAYATIN HER ALANINA DOKUNUYOR

Ordu genelinde vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için görevlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kent merkezi ile 19 ilçedeki denetimler aralıksız devam ediyor. Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs mücadelesi kapsamında, toplu ulaşım araçları, gıda satışı yapan marketlerdeki fiyatlar, berberlerde uyulması gereken kurallar ile Altınordu, Fatsa ve Ünye sahillerinde denetlemeler yapıyor.

TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINA SIKI DENETİM

Üç büyük ilçenin merkezinde, farklı noktalarda denetim yapan ekipler, toplu taşıma araçlarını tek tek durdurarak yolcu sayılarını ve yolcuların güvenli mesafede oturup oturmadığını kontrol edip, kurallara uymayan yolcuları ve şoförleri ikaz ediyor. Uyarıları dikkate almayıp, kurallara uymayan toplu ulaşım araçlarına ise idari yaptırım uygulanıyor.

BAŞKAN GÜLER; “VATANDAŞLARIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin, üst düzeyde tutulduğunu belirterek, vatandaşların sağlığı için özverili bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin hayatın her alanına dokunmaya devam ettiğini belirten Başkan Güler, “Tedbirleri üst düzeyde tutuyoruz. Zabıta dairesi ve diğer daire başkanlıklarımızla birlikte, halkımızın sağlığı ve kamu düzeni için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, vatandaşların sağlığı için denetimlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

ZABITA CEVAT ÇAĞLAR YÖNETİMİNDE

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlı görevini Cevat Çağlar yürütüyor. 70 kişilk zabıta ordusu ile tüm ilçelerde görev yapıyor.

Genç Daire Başkanı Çağlar, Kirazlimanı mahallesinde doğmuş ve Akademik karayere sahip bir kişi.

1987 yılında Ordu Belediyesinde zabıta memuru olarak başladığı kamu görevinde, çalışkanlığı ile dikkatleri çekerek Zabıta komserliği, Zabıta amirliği,Zabıta Müdürlüğü görevlerinin ardından, Zabıtanın Genareliği olarak tabir edilen Zabıta Daire Başkanlı görevine getirildi.

Çağlar, çalışmalarını 19 İlçede eksiksiz yürütebilmek için, Altınordu,Fatsa ve Ünye İlçelerinde oluşan gurup amirlikleri ile kordine ediyor.

Çağlar, Koronavirüs salgını nedeniyle Zabıtanın görev ve sorumluluğunun dahada arttığını belirterek şunları söyledi:" Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde 70 Zabıtamız bulunmaktadır. Bunları Çevre,Turizm,Gıda ve Salgınla mücadele ekipleri olarak görevlendirdik. 

Zabıtalarımız 24 saat görevlerinin başında hizmet veriyor. Umuma açık yerler, Kahvehane, Yiyecek içecek yerleri, Berber,Kuaför ve Güzellik Salonları,Fırınlar,AVM'ler benzin İstasyonları,Sosyal tesislerde,Sahillerde denetimler aralıksız sürdürülüyor.

Şehrin belirli noktalarında maske dağıtım stantları ve gezerek maske dağıtımı yapaparak vatandaşlarımızı Koronavirüse karşı korumaya çalışıyoruz.

Ayrıca, son günlerde vatandaşımızın sıkca şikayette bulunduğu, fahiş fiyat denetimlerini Ticaret İl Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte yürütüyoruz.

İl Hıfzıssıhha kurulumuzun bizler için belirlediği görev ve cezaları uygulamaya çalışıyoruz.

Ordu'da sorunları halkımızın duyarlığı ile çözüme kavuşturabiliriz. Bu yüzden, 24 saat görevinin başında olan zabıtamızı arayarak, sorunları bildirip çözüm bulabilirler." diye konuştu.