ALTINORDU

DAVULCU YASAĞA RAĞMEN PARA TOPLADI

Ordu'nun Altınordu İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bir vatandaş ben mahallenin davulcusuyum diyerek kapı kapı dolaşarak para topladı.

DAVULCU YASAĞA RAĞMEN PARA TOPLADI

Koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı tarafından yasaklanan Ramazan davulcuları,çaldıracaksa belediyeler parasını ödeyecek ve davulcular kapı kapı dolaşması para toplaması yasaktır.

 Bahcelievler mahallesinde bir şahıs maskesiz bir şekilde, 19 Mayıs tarihinde iftar sonrası kapı kapı dolaşarak ben mahallenin davulcusuyum diyerek para topladı.

Vatandaşlar mahallede davul sesi duymadığını söylese de, yasak olduğunu bilmediği için davulcuyu boş çevirmedi.

Bizim de kapımızı çalınınca durumu 155'i arayarak, mahallede davulcunun kapı kapı dolaşarak para topladığını bildirdik. Ekip gelmeyince tekrar 155'i tekrar aradık. 

155 ekibi yönlendirdim ama biz davul işi ile ilgilenmiyoruz. Siz belediyeyi arayın dedi. 

Bayram yaklaştığı için, kapı kapı dolaşmanın artacağını düşünerek, İşin peşini bırakmadık. Büyükşehir Belediyesi Zabıtasını aradık. Büyükşehir Zabıtası Altınordu Belediyesinin bölgesi onlar ilgileniyor dediler.

Aramaya devam. Altınordu Belediyesi Zabıtasını da aradık. Adres mevki herşeyi verdik. Bu süre içinde davulcu en az on binada çalmadık kapı bırakmadı.Altınordu zabıta ekiplere bildiriyorum dedi.

Haberciyiz bilgi verirmisiniz dedik. Görevli zabıta bu gece çok yoğunuz bilgi veremeyiz dedi. Ekip verirse verir diyerek telefonu kapattı.

Verilen numara aranmadı. Davulcunun akibetinden haberimiz yok. Davulcu Bahcelievler Mahallesinde inşallah Koranavirüs bulaştırıcılığı yapmamıştır.