TARİH

40 YIL ÖNCE 19 MAYIS ANKARA'DA BÖYLE KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 40 yıl önce Ankara 19 Mayıs Stadında yapılan kutlama fotoğrafı, Orduspor'un eski futbolcusu Olgun Gürsoy tarafından sosyal medyada paylaşılınca tıklanma rekoru kırdı.

40 YIL ÖNCE 19 MAYIS ANKARA'DA BÖYLE KUTLANDI

40 yıl önce Ankara  İnönü Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği yaptığı yıllarda 19 Mayıs Atatük'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramındaki fotoğrafı 19 Mayıs'da sosyal medyada paylaştı.Fotoğraf yüzlerce kez tıklanıp paylaşıdı.

Fotoğraf karesinde yer alan, Beden Eğitimi Öğretmeni Olgun Gürsoy, fotoğrafın öyküsünü Zirve'ye  anlattı: " 40 yıl önce bugün Ankara'da İnönü Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyordum. Bayram için aylar öncesinde çalışmlara başladık. Ankara'daki tüm liselerin bayrama katılması zorunlu idi.

Her okulu ayrı görevleri vardı. O yıllarda yeni yaygınnaşmaya başlayan fon gösterisi de tören süresince tribünleri dolduran izleyicilere büyük heyecan veriyordu.

O atmosferden etkilenmemek mümkün değildi. Hepimiz Atatürk'ün gençlere  armağan ettiği 19 Mayıs'ı gençlerimize en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyorduk.

Bayram'ın finali ise,Ankara Polis Kolleji'nin oluşturduğu kule ile sona eriyordu. Tüm devlet erkanının eksiksiz hazır bulunduğu protokölün önünden yapılan geçiş merasimi ise, hepimize ayrı bir gurur ve heyecan veriyordu. 

Şimdi o bayramları ancak fotoğraflarda görebiliyoruz. Bende bu fotoğrafla 19 Mayıs'ı' yaşatmaya çalıştım. İlgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile, ülkemin gençliğinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum"dedi.