SAĞLIK

ODÜ ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA MASKESİZ ÇIKARMADI

Ordu Üniversitesi Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklarımız için, 50 bin maske dağıttı.

ODÜ ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA MASKESİZ ÇIKARMADI

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek YüksekokuluGiyim Üretim Atölyesi'ndeçocuklar için üretilen 50 bin koruyucu maskenin dağıtımı, sokağa çıkmanın serbest olduğu zaman dilimlerinde Fatsa Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını ile mücadeleye destek olmak için Fatsa Meslek Yüksekokulu, Fatsa Belediyesi ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 850 bin koruyucu maskenin üretimi hedefiyle yapılan iş birliği kapsamında geçtiğimiz ay üretim süreci başlamış ve maske üretiminin daha seri bir şekilde devam etmesi adına gerekli olan üretim bandı ve ekipman, Üniversitemiz Rektörlüğünün tarafından temin edilmişti.

Yapılan iş birliği kapsamında yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de maske üretimi gerçekleştirildi. Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Atölyesi'nde devam eden maske üretimi sürecinde çocuklar için üretilen 50 bin maskenin dağıtımı 13 Mayıs tarihinde 0-14 yaş grubu çocuklarının sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı 11.00-15.00 saatleri arasındayapıldı.  Maske dağıtımı,Fatsa Belediyesi'nin sahile kurmuş olduğustantta belediye personeli ile gezici ekipler ve iki kişilik animasyon ekibi tarafındangerçekleştirildi.