YAŞAM

VALİ YAVUZ:"65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SOKAĞA ÇIKMAYALIM"

Ordu Valisi Seddar Yavuz 17 Mayıs Pazar günü 6 saat sokağa çıkacak 65 yaş üstü vatandaşları korumak için sokağa çıkmayalı çağrısı yaptı.

VALİ YAVUZ:

Vali Seddar Yavuz'un Ordu halkına hitaben yazdığı anlamlı çağrısını sizlerle olduğu gibi aktarıyoruz.

 Sevgili Ordulu Kardeşlerim;

Malumunuz oldugu üzere, Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak amacıyla alınan tedbirler kapsamında, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır. 

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız uzun zaman sonra geçtiğimiz hafta belli saatler arasında sokağa çıkmış ve gönüllerince bir vakit geçirmişlerdi.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ikinci kez, 17 Mayıs 2020 Pazar günü (yarın) 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokağa çıkacaklardır. 

Kovid-19 salgınında risk altında olan bu vatandaşlarımızın, riskten uzak rahatça sokaklarda gezebilmelerine imkan sağlayabilmek amacıyla onların sokağa çıkış saatlerinde diğer vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını özellikle istirham ediyorum. 

Yaşlılarımız, bu süreçte büyük özveri ve fedakarlıkta bulundular. Bizler de onlara anlayış göstererek, onlar için bu fedakarlığı çok görmeyelim. 

Gelin ! 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokakları, caddeleri, parkları, meydanları onlara bırakalım. Onlar da riskten uzak gönüllerince, hoşça vakit geçirsinler. Hep birlikte onları mutlu edelim. 

Yaşlılarımıza hiçbir zaman saygıda ve hürmette kusur etmeyen Kıymetli Hemşerilerimizin, bu fedakarlıkta bulanacağına yürekten inanıyorum.