SPOR

HOLLANDA'DA DAVAYI FUTBOL FEDERASYONU KAZANDI

Hollanda'da Liglerin iptal edilmesinin ardından,2. Lig kulüplerinden Cambuur ve De Graafschap federasyonun aleyhine açtıkları davayı kaybettiler.

HOLLANDA'DA DAVAYI FUTBOL FEDERASYONU KAZANDI

Neşer BAL Hollanda'dan Bildiriyor

Hollanda Futbol Federasyonu Korvit-19 salgını nedeniyle 1 ve  2. Ligler ile Kadınlar liglerinin de oynanmayacağını duyurarak, liglerin şampiyonu da, düşeni de, çıkanı da yok demişti.

Federasyonun bu kararına ,Hollanda 2. Ligde şampiyonluk yarışını göğüslemek üzere olan, Cambuur ve De Graafschap kulüpleri itiraz ederek kararı yargıya taşımıştı.

Hollanda mahkemesi 08 Mayıs 2020 tarihinde yaptığı ilk duruşmada tarafları dinledi. 14 Mayıs 2020 tarihinde toplanan mahkeme heyeti kararını akşam saatlerinde tek cümle ile federasyonun lehine karar verdi. "FEDERASYON HER KULÜBÜ MEMNUN EDEMEZ"

Hollanda mahkemesinin verdiği bu karar Hollanda'da tüm kulüplerin mahkeme yolunu kapatırken, bu karar liglerini iptal eden  diğer ülkelerede örnek olacak gibi.

Öteyandan Mahkeme kararı ile şok yaşayan Cambur ve De Graafsvhap kulüplerinin nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.