AKP

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TELEKONFERANSLA YAPILDI

İl Danışma Meclisi Toplantısı, İl Başkanı Halit Tomakin Başkanlığında telekonferans sistemi ile yapıldı.

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TELEKONFERANSLA YAPILDI

İl Başkanı Tomakin başkanlığında yapılan toplantıya, Milletvekilleri Dr.Şenel Yediyıldız,Ergün Taşçı,Metin Gündoğdu,Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, İŞlçe Başkanları, Belediye Başkanları , Kadın ve Gençlik Kolları il Başkanları katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Başkanı Halit Tomakin, Türkiye ve dünyada uzun zamandır Corona virüs ile mücadele edildiğini hatırlatarak, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu salgın dönemi dünyada örnekleri ile kıyaslanmayacak derecede başarılı bir şekilde yürütülmüş, dünya salgın hastalık nedeniyle Türkiye’nin kapısını çalarak sağlık ekipmanları konusunda yardım talebinde bulunmuştur , bu , yeni ve büyük Türkiye’nin habercisidir. Türkiye artık yardım alan değil , yardım eden Ülke durumuna gelmiştir dedi.

Kurulan yeni dünyada en güçlü yerimizi almamız için hep birlikte daha çok çalışacağız. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki engeller adeta kendiliğinden kalkıyor

Başkan Tomakin, tüm otoritelerin ortak görüşü ile corona ile dünya’ya yeni bir format atıldığını belirterek Cumhurbaşkanımız, Dünya Liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında Yaşadığımız koronavirüs salgınının ardından dünyada hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı açık görünüyor. Çalışabilen her fabrikamız çalışacak. Ekilmemiş tek karış toprak kalmayacak üretim devam edecek. Kurulan yeni dünyada en güçlü yerimizi almamız için hep birlikte daha çok çalışacağız. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasındaki engeller adeta kendiliğinden kalkıyor. Bu süreçte ülkemizdeki her bir vatandaşımızın emeğine, kabiliyetine çalışkanlığa ihtiyacımız olacak. İşçisinden işverenine kadar mal ve hizmet üretimde yer alan tüm kesimler bu yeni döneme şimdiden hazırlanmalıdır. Türkiye'nin istiklali ve istikbali için bugüne kadar zorlukların üstesinden geldik. İnşallah önümüzdeki zorlukları da birlikte tamamlayacağız dediğini hatırlatarak, işte ileri görüşlü bir Dünya Lideri , Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la ne kadar gurur duysak , ne kadar övünsek azdır dedi. 

Ömerleri, Haticeleri, Ayşeleri, Mus'ab bin Umeyrleri bulacağız,   bu kutlu davayı zirvelerden zirvelere taşıyacak , AK davamızın , AK sevdamızın bayrağını Ordu’da en yüksek burçtan indirmeyeceğiz

Başkan Tomakin, Corona virüs nedeniyle ertelenen 6.olağan İlçe Kongre takvimini corona sonrası hesap edilerek yeniden hazırlayarak Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza gönderdik. İnşaALLAH yeni bir ruh , yeni bir heyecanla ,arı gibi çalışarak kayıp zamanlarımızı telafi edeceğiz , Ömerleri, Haticeleri, Ayşeleri, Mus'ab bin Umeyrleri bulacağız,   bu kutlu davayı zirvelerden zirvelere taşıyacak , AK davamızın , AK sevdamızın bayrağını Ordu’da en yüksek burçtan indirmeyeceğiz dedi.

ZOR GÜNLERDE GEREK HÜKÜMETİMİZİN GEREKSE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN OLAĞANÜSÜTÜ GAYRETLERİ SAYESİNDE CORONA’NIN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRDİK.

 Başkan Tomakin, Corona Virüs nedeniyle , vatandaşlarımıza gerek Hükümetimiz , gerekse Belediyelerimizin olağan üstü gayretleri sayesinde , mağdur olan, çalışamayan, ,işini kaybeden ,kepenklerini kapatmak zorunda kalanlara yardım eli uzatıldı. Dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen VEFA Destek Grubu sayesinde evden çıkamayan yaşlılarımızın tüm ihtiyaçları karşılandığını belirterek  bazı bilgileri paylaştı. Ordu’da Esnaflarımız için verilen 25 bin TL işletme finansman desteğinden 5618 kişi yararlandı,  Ücretli öğretmenler ve Usta öğreticilere ek ders ücreti ödeme olanağından 871 kişi, Pandemi sosyal destek progmaı kapsamında 1,2 ve 3 faz yardım paketinden 69817 aileye 69 Milyon 817 bin Tl nakdi yardımı, kısa çalışma ödeneğinden 17343 kişi faydalandığını, belediyelerimizin 1 Milyon 955 bin maske ve kolonya desteği,  binlerce gıda kolisi desteği verildiğini belirterek devlet millet el ele vererek corona’nın etkilerini en aza indirerek , bu zor günleri en kısa sürede aşacağız dedi.