SAĞLIK

ÜNİVERSİTE MASKEYİ HİJYENİK ORTAMDA ÜRETİYOR

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunda üretimini yaptığı maskeleri hijyenik ortamda üretmek için yeni ekipman aldı.

ÜNİVERSİTE MASKEYİ HİJYENİK ORTAMDA ÜRETİYOR

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulunda devam eden koruyucu maske üretiminin seri bir şekilde devam etmesi için gerekli olan makine ve ekipman temini Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını ile mücadeleye destek olmak için Fatsa Meslek Yüksekokulu, Fatsa Belediyesi ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 850 bin koruyucu maskenin üretimi hedefiyle yapılan iş birliği kapsamında geçtiğimiz ay üretim sürecibaşladı. Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Atölyesi’nde öğretim elemanları ve belediye personeli tarafından yapılan maske üretiminin daha seri bir şekilde devam etmesi adına gerekli olan maske üretim bandı ve ekipman, Üniversitemiz Rektörlüğünün sağladığı kaynakla temin edildi.

Konu ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Küresel ölçekte yaşanan salgınla mücadele kapsamında gerekli olan koruyucu maskeiçin geçtiğimiz ay Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulunda üretime başlamıştık. Bu kapsamda gerek sağlık personelimizin gerekse vatandaşımızınmaske temini sorunu yaşamamasıve üretimin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için birimimize bir koruyucu maske üretim makinesi kazandırdık. Bu ulusal mücadelemizde üniversiteler olarak bizlere düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğimiz inancıyla, salgın sürecininolabilecek en erken sürede atlatılmasını ümit ediyor ve bu süreçte özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.