REKTÖR AKDOĞAN'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Ordu Ünivertsitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan,24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

REKTÖR AKDOĞAN'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
REKTÖR AKDOĞAN'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI admin
Reklam

Ülkelerin kalkınması, gelişmesi ve çağdaş ülkeler arasındaki yerini almasının önünü açacak olanyegane unsur şüphesiz ki eğitimdir. Eğitim, çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Bu süreçte öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Bizler, “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” inancıyla yoğrulmuş bir medeniyetin, “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” anlayışı ile büyük görev verilen bir neslin evlatlarıyız. Dolayısıyla vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan; milli ve manevi değerlerle örülü, demokrasi bilinci yüksek nesiller yetiştirerek yarınlarımıza yön verebilmek, bilimi kendine rehber edinen liyakat ve ehliyet sahibi öğretmenlerle mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler ilebaşta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; sevgi, saygı, hoşgörü ve özveri ile yeni nesillere ışık tutan tüm öğretim elemanlarımızın ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

Reklam Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODÜ'DEN
ODÜ'DEN "YÜZYILLARIN BÜYÜK YİTİĞİ KADIN" KONFERANSI
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA