BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, aralık ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

BÜYÜKŞEHİR  MECLİSİ TOPLANDI
BÜYÜKŞEHİR  MECLİSİ TOPLANDI admin
Reklam

Ordu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü öğrencilerinin de katıldığı mecliste Başkan EnginTekintaş, gündem maddelerine geçmeden önemli açıklamalarda bulundu.

“ASILSIZ İHBARLARLA BÜYÜKŞEHİR VE 112’Yİ MEŞGUL ETMEYİN”

Meclis gündemine geçmeden önce yüksek kesimlerde devam eden kar yapışı ile ilgili bilgi veren Başkan Tekintaş, “Karla mücadele etmek için Büyükşehir Belediyesi olarak her anlamda hazırız. Kar yağışının yoğun olduğu bölgelerden zaman zaman yanlış ve yanıltıcı ihbarlar geldiğini görüyoruz. Bu ihbarlarla halkımızın bizi çalışma programımızdan alıkoymasını istemiyoruz. Aciliyet olmadığında sadece yollarını açtırmak için Büyükşehir Belediyesi komuta merkezi ve 112’yi meşgul etmemenizi rica ediyoruz” dedi.

“19 İLÇEDE YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yol yatırımlarıyla da ilgili bilgi veren Başkan Engin Tekintaşprogram kapsamında 19 ilçenin tamamında çalışmalara devam ettiğini söylerken, “Mevsim el verdiği ölçüde yol altyapısı oluşturmaya, içme suyu ve asfalt yapımına hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Altyapısı hazır yerlerin asfaltı dökülerek hizmete sunulması için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Şehir merkezi ve ilçelerimizde, ilçe belediyelerimizleentegre olarak hizmetleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

YATIRIMLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü yatırımların son durumuyla ilgili de bilgi aktaran Başkan Tekintaş, “Ünye KatıAtık Ayrıştırma Tesisi’nde ruhsatlandırma aşamasına doğru gidiyoruz. Ocak ayı sonuna kadar tesisi hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz. Çaybaşı ilçesinde bulunan Düzenli Depolama Sahası’nı da hazır hale getirdik. Tesisin yol asfaltlaması devam ediyor. Fatsa ilçemizin değişim ve dönüşüm projelerinden biri olan Meydan Projesi’nde de önemli mesafelere gelindi. Kavşak çalışması tamamlandı. Altınordu ilçemizde Ters Ev, Bulutlara Dokunun ve Macera Park, Ulu Cami ve Otogar Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Çikolata Park Projesi’nde ise sona yaklaşıldı. Çambaşı Kayak Merkezimizde 30 kişinin aynı anda konaklayabileceği bir sistemi oluşturduk. Tesis bu yıl daha verimli tanıtım ve sportif faaliyetlerin yapıldığı bir alana dönüşecek” şeklinde konuştu.

35 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclis, bir sonraki toplantısını 10 Ocak Perşembe saat 14.00’de gerçekleştirecek.

Reklam Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODÜ'DEN
ODÜ'DEN "YÜZYILLARIN BÜYÜK YİTİĞİ KADIN" KONFERANSI
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA