AFET UYARISI DİKKATE ALINDI

Afet ve Acil Durum Yönetimi, meteorolojinin yaptığı olumsuz hava durumuna karşı alınması gereken tedbirleri ve yapılması gereken çalışmaları belirlemek üzere toplandı.

AFET UYARISI DİKKATE ALINDI
AFET UYARISI DİKKATE ALINDI admin
Reklam
İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde, Vali Yardımcısı Ahmet Arık başkanlığında, Ordu Büyükşehir Belediyesi, OSKİ Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Meteoroloji İl Müdürlüğü, DSİ 75.Şube Müdürlüğü, Karayolları 77. Şube Şefliği, YEDAŞ İl Koordinatörlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda; Meteorolojiden alınan son bilgilere göre 25.09.2018 tarihinde akşam saatlerinde İlimiz genelinde başlayacak ve 2 gün devam edecek olan soğuk, yağışlı hava ve hızı saatte 80 km’ye ulaşabilecek rüzgâr ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukları karşı, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlanması, bilgi paylaşımı ve değerlendirilmesi yapıldı.
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Toplantısında; olası bir sel afetine karşı, ilgili kurum ve kuruluşların gerçekleştireceği iş ve işlemlere ilişkin konular ve alınması gereken tedbirler görüşüldü. Yağışların başlamasından sonra gelen ihbarların değerlendirilerek olay seviyesine göre “TAMP Ordu Planı”nın, Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi’nde devreye sokulmasına ve ilgili kurum temsilcilerinin çalışmalara başlamasına karar verildi.
Reklam Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODÜ'DEN
ODÜ'DEN "YÜZYILLARIN BÜYÜK YİTİĞİ KADIN" KONFERANSI
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA