ORDU ÜNİVERSİTESİ (BESYO)'YA YOĞUN İLGİ

Ordu Üniversitesi (BESYO) 2018-2019 eğitim öğretim yılı özel yetenek sınavına rekor katılım oldu.

ORDU ÜNİVERSİTESİ (BESYO)'YA YOĞUN İLGİ
ORDU ÜNİVERSİTESİ (BESYO)'YA YOĞUN İLGİ admin
Reklam

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2018-2019  eğitim öğretim dönemi özel yetenek sınavı yoğun ilgiyle başladı.

14 Ağustos’ta başlayan ve 3 gün sürecek olan özel yetenek sınavıyla Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluBeden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor Yöneticiliği Bölümlerine girmeyi hedefleyen Türkiye’nin dört bir yanından gelen adaylar düz takla, çapraz adımlama, hedefe top atışı, slalom, top değiştirme, çift ayak sıçrama ve dikey sıçrama olmak üzere toplam 7 istasyondan oluşan parkuru en kısa sürede tamamlamak amacıyla yarışıyor.

Sınav esnasında adayların performanslarının fotosel adlı özel ölçüm sistemi ile anında kayıt altına alınarak sisteme aktarılmasının ardından sınav sonuçları Sınav Yürütme Kurulu tarafından değerlendirilerek özel yazılım programı ile otomatik olarak gerçekleştirilecek olan incelemelerin ardından adayların kesin sonuçlarıYKS puanları da dikkate alınarak oluşturulacak.

Her Sene Rekor Başvuru Gerçekleşiyor

Sporcuların kas kuvveti ölçümü, statik ve dinamik denge ölçümü,  vücut yağ ve kas ölçümü, akciğer oksijen kapasitesi ölçümü, aerobik ve anaerobik ile çoklu reaksiyon ölçümü, yüzeysel EMG ölçümü ve hareket analizi gibi birçok farklı testlerin gerçekleştirildiği hem Türkiye hem de Karadeniz Bölgesi‘ndeki Avrupa standartlarına uygun en gelişmiş laboratuvarlardan biri olan performans laboratuvarı, modern cihazlar ile hizmet veren fitness salonu ve çeşitli rekreatif etkinlikleriile dikkat çeken Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu,her yeni eğitim öğretim yılında rekor başvuru sayısıyla dikkat çekiyor. Geride bıraktığımız 2017-2018 eğitim öğretim döneminde başvuru sayıları, kız öğrenci 400, erkek öğrenci ise 965 olmak üzere toplamda bin 365 olurken yeni eğitim öğretim döneminde kız öğrenci 475, erkek öğrenci ise bin 440 olmak üzere toplamda bin 915 oldu.

Konuyla ilgili olarak Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden beri bilimsel çalışmalardaki başarı grafiğimizi her dönem yükselterek kısa zamanda kurumumuzun bütün eğitim birimlerinde gençlerimizi kaliteli eğitimle buluşturmuş bulunmaktayız. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde ortaya koyduğumuz bu kalite hem merkezi yerleştirme puanı hem de özel yetenekle öğrenci alımı yaptığımız bölümlerde bu yoğun talebin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bizler de bu bağlamda yoğun tercih taleplerini karşılamak ve öğrencilerimize son teknolojilerle donatılmış hizmet binalarında eğitim sunmak adına Üniversitemize yapılar kazandırmakta ve çalışmalarımızı bu kapsamda sürdürmekteyiz. Bu vesile ile Ordu Üniversitesi ailesinin bir üyesi olabilmek için ter döken bütün aday öğrencilerimize özel yetenek sınavlarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Reklam Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODÜ'DEN
ODÜ'DEN "YÜZYILLARIN BÜYÜK YİTİĞİ KADIN" KONFERANSI
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA