ALTINORDU FUTBOL OKULUNDAN MUHTEŞEM KAPANIŞ

Ordu’da yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve çocukların spora yönlendirilmesi için açılan Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu sona erdi.

ALTINORDU FUTBOL OKULUNDAN MUHTEŞEM KAPANIŞ
ALTINORDU FUTBOL OKULUNDAN MUHTEŞEM KAPANIŞ admin
Reklam

Altınordu Belediyesi’nin çocukların yaz tatilini iyi değerlendirmesi ve futbola ilgisi olanların keşfedilmesi için gerçekleştirdiği Yaz Futbol ve Kaleci Okulu düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi. Yaklaşık 45 gün süren ve Karşıyaka’da bulunan Fatih Sultan Mehmet Tesisleri’nde gerçekleşen Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’na çocukların ilgisi bu yılda oldukça yoğun oldu. Çeşitli yaş gruplarında 360 çocuğun katıldığı Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nda başarılı olan birçok sporcuya ise lisans çıkarıldı.

Çeşitli yaş gruplarında çocukların katılımı ile gerçekleşen Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nun kapanış töreni Fatih Sultan Mehmet Tesislerinde gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Altınordu Belediyespor yöneticileri, veliler ve minik futbolcular katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ÇOCUKLARIMIZIN SPORTİF FAALİYETLERE KATILIMINI SAĞLIYORUZ”

Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu hakkında değerlendirmelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, uygulamanın gençlerin yeteneklerini sahaya yansıtmasına imkan sunması açısından çok önemli olduğunu söyledi. Yapılan Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nda başarı gösteren birçok sporcuya lisans çıkarılacağını da ifade eden Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 360’a yakın sporcunun katıldığı Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nun kapanışını gerçekleştiriyoruz. Yapılan yaz futbol okuluna katılan ve hocalarımızın değerlendirmesi sonucu birçok sporcumuza lisans çıkaracağız. Yaptığımız çalışma ile çocuklarımızı ilk olarak lisanlı sporcu haline getirerek becerilerini ve yeteneklerini sahaya yansıtmalarına imkan sunacağız. Bu durum bizim için çok büyük bir kazanım, yaptığımız çalışmalar sonucunda gençlerimizin sportif faaliyetlere katılımını sağlayacağız. Belediyespor olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda başarı çizgimizi tutturmaya çalıştık. Bugün sonlandırdığımız Yaz Futbol ve Kaleci Okulu da büyük bir başarı ile sonuçlandı. Bu başarıda emeği bulanan tüm teknik heyete, yöneticilere, velilere ve sporculara teşekkür ediyorum. Çocuklarımız adına da bir başlangıç olan bu faaliyetin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ALT YAPIYA VERİLEN ÖNEMİ FUTBOLUN GELECEĞİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Konuşmasında, Altınordu Belediyespor olarak alt yapıya büyük önem verdiklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Bizim için yaz okulları önemli olduğu kadar alt yapıda çok önemli. Biz alt yapıya çok önem veriyoruz ve bu önemi futbolun geleceği olarak görüyoruz. Gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilip futbola hazırlanması gerekiyor. Bu sayede gençlerimizi hem teknolojinin zararlarından uzak tutuyoruz hem de yaz aylarında dostluğun, arkadaşlığın ve paylaşmanın önem kazandığı bir ortamda bir araya getiriyoruz. Yaptığımız bu alt yapı çalışmaları ile Türkiye’de kangren haline gelen taşıma su ile değirmen dönderme olayının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Kendi yetiştirdiğimiz futbolcularla kendi geleceğimizi oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AİLELER YAZ FUTBOL VE KALECİ OKULU’NDAN MEMNUN KALDI

Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’na çocuklarını gönderen aileler, uygulamayı değerlendirdi. Yapılan yaz okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran aileler, Altınordu Belediyesi’nin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda çok verimli bir uygulamaya imza attığını kaydettiler. Çocukların yeteneklerini ortaya koymaları açısından okulun önemli bir görev üstlendiğini vurgulayan aileler çocuklarının da oldukça mutlu kaldıklarını sözlerine eklediler.

 
 
Reklam Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODÜ'DEN
ODÜ'DEN "YÜZYILLARIN BÜYÜK YİTİĞİ KADIN" KONFERANSI
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA
DOĞASPOR LİDERLİK KOLTUĞUNDA